O nas

Pasja i doświadczenie

Image

Paulina Mira

Dyplom magistra fizjoterapii uzyskałam w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe fizjoterapeuty zdobywałam mając przyjemność pracować we wiodących placówkach medycyny ortopedycznej w Warszawie – Carolina Medical Center (2014-2016) oraz MIRAI Instytut Rehabilitacji (2016-2019), współpracując ze świetnymi lekarzami ortopedii, zajmując się pod ich okiem rehabilitacją pooperacyjną kończyny dolnej i zachowawczą. W marcu 2019 roku stworzyłam dla Was swoje wymarzone miejsce MIRA Studio Terapii.

Moją największą pasją od samego początku pracy zawodowej jest praca z tancerzami klasycznymi. Od 2014 roku jestem fizjoterapeutką Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie, wcześniej w latach 2011-2014 współpracowałam z zespołem baletowym Opery Nova w Bydgoszczy. Prowadziłam własne badania naukowe, prezentowane później na konferencjach naukowych w Szwajcarii, USA i Kanadzie. Jako jedyna Polka ukończyłam szkolenie „Pilates for dancers” w Monachium prowadzone przez specjalistkę pilatesu dla tancerzy Karen Clippinger, oraz szkolenie Progressing Ballet Technique. Współpracuję z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Warszawie. Zarażam swoja pasją do tańca opracowując i prowadząc autorskie warsztaty dla tancerzy i pedagogów tańca, by poszerzać ich wiedzę z zakresu anatomii w tańca, prewencji urazów.

Drugą pasją jest metoda Pilates, której odkrycie zajęło mi, od pierwszego spotkania się z metodą w 2014 roku, kilka lat. Dla mnie samej był to rodzaj terapii dla zmęczonego wielogodzinną pracą ciała i umyslu. By nauczyć się tej metody od najlepszych, po podstawach zdobytych w Polsce, w 2018 roku rozpoczęłam naukę, w jednej z dwóch najbardziej uznanych i największych szkół na świecie, kanadyjskim STOTT Pilates, szkoląc się w Londynie. Wyjątkowość tej szkoły polega na mocnym podłożu anatomii i dostosowaniu metody, wymyślonej przez Joshepha Pilatesa, do każdego kształtu ludzkiej sylwetki, ze świetnym wykorzystaniem w ujęciu rehabilitacyjnym.

Opieka fizjoterapeutyczna nad sportowcami na najwyższym światowym poziomie, bo tym w tych czasach jest artysta baletu – połączeniem sztuki i sportu, nauczyła mnie determinacji w terapii z każdym pacjentem oraz otwartości umysłu. Przekonuję się każdego dnia,że mając na stole terapeutycznym czy stole pilates, nawet tak wysportowane ciało jak ciało tancerza, że żadne ciało nie jest idealne, ale każdemu można przynieść ulgę. Dostrzegam, jak ważna jest umiejętna i interdyscyplinarna praca z pacjentem, by zmniejszyć ryzyko urazu czy operacji, polepszyć funkcjonowanie a przede wszystkim by zniwelować dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchu, a one dotyczą we współczesnym świecie każdego z nas.

STOTT Pilates
Basi Pilates
Progressive Ballet Technique
Polski Balet Narodowy
Szkoła Baletowa
IADMS
STOTT Pilates
Basi Pilates
Progressive Ballet Technique
Polski Balet Narodowy
Szkoła Baletowa
IADMS

Gdybym miała wskazać najlepszego fizjoterapeutę z jakim miałam okazję współpracować bezspornie byłaby to Pani Paulina, dlatego zdecydowanie polecam i zachęcam wszystkich potrzebujących pomocy do konsultacji!!! 🙂
Anna B.
Jestem tancerką i mam przyjemność znać Paulinę od kilku lat. Pisząc otwarcie, nie spotkałam się z lepszą fizjoterapeutką.
Zofia D.
Polecam Panią Paulinę. Bardzo pomogla córce, gdy przytrafiła sie kontuzja kolana. Fachowa pomoc. Profesjonalne podejście do pacjenta również do młodego.
haniahmk
Mogę z całego serca polecić Paulinę jako fizjoterapeutkę zarówno tancerzom, sportowcom jak i wszystkim innym borykającym się z jakimikolwiek kontuzjami, bólami czy schorzeniami.
Aldona

Nasz zespół

Monika Pilarczyk

Fizjoterapeutka z 7-letnim stażem, zdobyła dyplom magistra w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w gabinecie prywatnym pod okiem wybitnego osteopaty dzięki czemu jej praca jest w pełni skoncentorwana na potrzebach pacjenta. W MIRA Studio terapii zajmuje się terapią wad postawy - głównie skolioz u dzieci i młodzieży, terapią niemowląt, rehabilitacją neurologiczną dzieci oraz fizjoterapią stomatologiczną. Jest również świetnie wyszkolona w Integracji Sensorycznej.

Odbyte kursy to m.in. FITS- skoliozy, Metoda NDT BobathMetoda CRAFTA ( stawy skroniowo-żuchowe), Wielowymiarowa terapia manualna stóp dzieci, Terapia zaburzeń czynności systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego według Rakowskiego, Skoliozy - diagnostyka i postępowanie według dr Kwiatkowskiego, Integracja odruchów ustno-twarzowych wg S. Masgutowej, Integracja Sensoryczna.

W życiu prywatnym pasjonatka skoków we spadochrodem.

Monika zaprasza Was do MIRA Studio terapii w każdy wtorek i sobotę.

 

Image

Franciszek Wróbel

Magister fizjoterapii po Wyżej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, stawiający na nieustający rozwój, zaangażowany w liczne projekty edukacyjne. Zajmuje się fizjoterapią ortopedyczną, po urazach jak i zachowawczą oraz fizjoterapią dla tancerzy. W swojej praktyce opiera się na dowodach naukowych do minimum ograniczając anegdotyczne efekty różnorodnych rodzajów terapii. Absolwent włoskiej szkoły tańca współczesnego - Opus Ballet we Florencji, wieloletnie doświadczenie w tańcu przekuł skuteczne techniki usprawniania ciała tancerzy czyli coś co w koncepcji MIRA Studio terapii jest prorytetem w pracy z tancerzami.  Liczba godzin odbytych formalnych szkoleń podyplomowych nieustannie się powiększa a do najważniejszych należy 2 letnie, wieloetapowe  szkolenie z zakresu IAOM Medycyny ortopedycznej. Jest również nauczycielem masażu oraz przedmiotów zawodowych m.in. w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.

W MIRA Studio terapii czeka na Was w każdy  czwartek.

 

 

Paulina Ozga

Specjalistka metody pilates na macie,w Studiu prowadzi dla Was zajęcia grupowe na macie Pilates dla kręgosłupa. Absolwentka Wiedzy o Teatrze, związana ze środowiskiem tańca współczesnego. Od 2019 roku Instruktor Pilates akredytowany przez Polską Akademię Sportu, aktualnie poszerząjący swoje kompetencję szkoląc się w amerykanskiej Peak Pilates pod okiem Karoliny Libelt oraz odbywając szkolenia z zakresu wykorzystania pilatesu w wadach postawy i schorzeniach kręgosłupa.