O nas

Pasja i profesjonalizm

Image

Paulina Mira

Założycielka Studia

Dyplom magistra fizjoterapii uzyskałam w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe fizjoterapeuty zdobywałam mając przyjemność pracować we wiodących placówkach medycyny ortopedycznej w Warszawie – Carolina Medical Center (2014-2016) oraz MIRAI Instytut Rehabilitacji (2016-2019), współpracując ze świetnymi lekarzami ortopedii, zajmując się pod ich okiem rehabilitacją pooperacyjną kończyny dolnej i zachowawczą. W marcu 2019 roku stworzyłam dla Was swoje wymarzone miejsce MIRA Studio Terapii.

Moją największą pasją od samego początku pracy zawodowej jest praca z tancerzami klasycznymi. Od 2014 do 2022 roku byłam fizjoterapeutką Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie , wcześniej w latach 2011-2014 współpracowałam z zespołem baletowym Opery Nova w Bydgoszczy. Prowadziłam własne badania naukowe, prezentowane później na konferencjach naukowych w Szwajcarii, USA i Kanadzie. Jako jedyna Polka ukończyłam szkolenie „Pilates for dancers” w Monachium prowadzone przez specjalistkę pilatesu dla tancerzy Karen Clippinger, oraz szkolenie Progressing Ballet Technique. Współpracuję z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Warszawie. Zarażam swoja pasją do tańca opracowując i prowadząc autorskie warsztaty dla tancerzy i pedagogów tańca, by poszerzać ich wiedzę z zakresu anatomii w tańca, prewencji urazów.

Drugą pasją jest metoda Pilates, której odkrycie zajęło mi, od pierwszego spotkania się z metodą w 2014 roku, kilka lat. Dla mnie samej był to rodzaj terapii dla zmęczonego wielogodzinną pracą ciała i umyslu. By nauczyć się tej metody od najlepszych, po podstawach zdobytych w Polsce, w 2018 roku rozpoczęłam naukę, w jednej z dwóch najbardziej uznanych i największych szkół na świecie, kanadyjskim STOTT Pilates, szkoląc się w Londynie. Wyjątkowość tej szkoły polega na mocnym podłożu anatomii i dostosowaniu metody, wymyślonej przez Joshepha Pilatesa, do każdego kształtu ludzkiej sylwetki, ze świetnym wykorzystaniem w ujęciu rehabilitacyjnym.

Opieka fizjoterapeutyczna nad sportowcami na najwyższym światowym poziomie, bo tym w tych czasach jest artysta baletu – połączeniem sztuki i sportu, nauczyła mnie determinacji w terapii z każdym pacjentem oraz otwartości umysłu. Przekonuję się każdego dnia,że mając na stole terapeutycznym czy stole pilates, nawet tak wysportowane ciało jak ciało tancerza, że żadne ciało nie jest idealne, ale każdemu można przynieść ulgę. Dostrzegam, jak ważna jest umiejętna i interdyscyplinarna praca z pacjentem, by zmniejszyć ryzyko urazu czy operacji, polepszyć funkcjonowanie a przede wszystkim by zniwelować dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchu, a one dotyczą we współczesnym świecie każdego z nas.

Gdybym miała wskazać najlepszego fizjoterapeutę z jakim miałam okazję współpracować bezspornie byłaby to Pani Paulina, dlatego zdecydowanie polecam i zachęcam wszystkich potrzebujących pomocy do konsultacji!!! 🙂
Anna B.
Jestem tancerką i mam przyjemność znać Paulinę od kilku lat. Pisząc otwarcie, nie spotkałam się z lepszą fizjoterapeutką.
Zofia D.
Polecam Panią Paulinę. Bardzo pomogla córce, gdy przytrafiła sie kontuzja kolana. Fachowa pomoc. Profesjonalne podejście do pacjenta również do młodego.
haniahmk
Mogę z całego serca polecić Paulinę jako fizjoterapeutkę zarówno tancerzom, sportowcom jak i wszystkim innym borykającym się z jakimikolwiek kontuzjami, bólami czy schorzeniami.
Aldona

Nasz zespół

Emilia Semrau

Instruktorka Pilates

 Certyfikowana instruktor pilatesu na maszynach z kilkuletnim letnim doświadczeniem w prowadzeniu sesji indywidualnych, treningów duo oraz pilatesu w ujęciu medycznym i rehabilitacyjnym, zdobytym w najlepszym studiu pilates w Bydgoszczy, w MS Studiu Małgorzaty Szarankowskiej. Absolwentka wychowania fizycznego o specjalności: korekcja wad postawy która z ruchem związana jest od zawsze. Instruktor strechingu. Szkoliła się pod okiem takich nauczycielek, jak Karolina Libelt, amerykańskiej metody Peak Pilates czy Weronika Ratkowska uczestnicząc w Classical Pilates Pioneer Program. Obecnie zakończyła jedno z wiodących szkoleń BASI Comprehensive Pilates Teacher.

Co najbardziej lubi w swojej pracy? Kiedy klienci sami czują efekty swojej rzetelnej pracy w jej asyście.

W przeszłości trenowała capoeirę , teraz, kiedy nie ma jej w studio, zapewne znajdziecie ją na wspinaczce.

Zapisy on-line na stronie.

Image

Paulina Ozga

Instruktorka Pilates

Z nauką metody pilatesu związana od 2019 roku  - Instruktor Pilates akredytowany przez Polską Akademię Sportu. Odbyła szkolenie pilates na macie w  Peak Pilates pod okiem Karoliny Libelt oraz  szkolenia z zakresu wykorzystania pilatesu w wadach postawy i schorzeniach kręgosłupa. Obecnie zakończyła cykl szkoleń BASI Comprehensive Pilates Teacher co uprawnia ją do kompleksowego nauczania pilates na wszystkich maszynach.

 

Absolwentka Wiedzy o Teatrze, pochodząca ze środowiskiem tańca współczesnego.

 

 Paulina czeka na Was w każdą sobotę , zarówno na zajęciach grupowych Pilates Reformer jak i indywidualnych. Zapisy on-line na stronie.

 

Image

Robert Kędziński

Instruktor Pilates

 

 Roberta spotkacie podczas większości zajęć grupowych Pilates Reformer a na sesje indywidualny jest we wtorki, środy i piątki.

Zapisy on-line na stronie.

 

Image

Grzegorz Leszczyński

Fizjoterapeuta

 

  Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz licencjonowany terapeuta manualny koncepcji Maitland. Od 2020 roku jest tłumaczem tej metody podczas szkoleń odbywających się w Warszawie przez zagranicznych instruktorów koncepcji Maitlanda.

Skutecznie obiera i prowadzi indywidualnie dobraną terapię bólu mięśniowo-szkieletowego, pracuje zarówno z pacjentami w stanie ostrym, jak i z bólem przewlekłym.

Uważa, że najważniejsze w procesie terapeutycznym jest wnioskowanie kliniczne, czyli nieustanne stawianie i sprawdzanie hipotez dotyczących źródeł i przyczyn problemu. Analiza różnych czynników jak biomechanika, styl życia, nawyki ruchowe, aktywność fizyczna, aspekty psychospołeczne jest niezbędna by dolegliwości nie nawracały w przyszłości .

Obszar zainteresowania i największej skuteczności to dolegliwości kręgosłupa (zarówno lędźwiowego, jak i szyjnego), kończyn górnych (barki, łokcie, nadgarstki) oraz neuropatiami (rwa kulszowa, udowa, ramienna itd),zaburzenia w obrębie głowy i szyi, ale nie straszny mu ból żadnego obszaru ciała.

Sam jest aktywny fizycznie i dlatego wie jak ogromne znaczenie ma to dla samopoczucia. Po pracy trenuje sztuki walki. W Studiu przyjmuje pacjentów w poniedziałki i czwartki.

Zapisy on-line na stronie.

 

Image