O nas

Pasja i doświadczenie

Image

Paulina Mira

Dyplom magistra fizjoterapii uzyskałam w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe fizjoterapeuty zdobywałam mając przyjemność pracować we wiodących placówkach medycyny ortopedycznej w Warszawie – Carolina Medical Center (2014-2016) oraz MIRAI Instytut Rehabilitacji (2016-2019), współpracując ze świetnymi lekarzami ortopedii, zajmując się pod ich okiem rehabilitacją pooperacyjną kończyny dolnej i zachowawczą. W marcu 2019 roku stworzyłam dla Was swoje wymarzone miejsce MIRA Studio Terapii.

Moją największą pasją od samego początku pracy zawodowej jest praca z tancerzami klasycznymi. Od 2014 roku jestem fizjoterapeutką Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie, wcześniej w latach 2011-2014 współpracowałam z zespołem baletowym Opery Nova w Bydgoszczy. Prowadziłam własne badania naukowe, prezentowane później na konferencjach naukowych w Szwajcarii, USA i Kanadzie. Jako jedyna Polka ukończyłam szkolenie „Pilates for dancers” w Monachium prowadzone przez specjalistkę pilatesu dla tancerzy Karen Clippinger, oraz szkolenie Progressing Ballet Technique. Współpracuję z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Warszawie. Zarażam swoja pasją do tańca opracowując i prowadząc autorskie warsztaty dla tancerzy i pedagogów tańca, by poszerzać ich wiedzę z zakresu anatomii w tańca, prewencji urazów.

Drugą pasją jest metoda Pilates, której odkrycie zajęło mi, od pierwszego spotkania się z metodą w 2014 roku, kilka lat. Dla mnie samej był to rodzaj terapii dla zmęczonego wielogodzinną pracą ciała i umyslu. By nauczyć się tej metody od najlepszych, po podstawach zdobytych w Polsce, w 2018 roku rozpoczęłam naukę, w jednej z dwóch najbardziej uznanych i największych szkół na świecie, kanadyjskim STOTT Pilates, szkoląc się w Londynie. Wyjątkowość tej szkoły polega na mocnym podłożu anatomii i dostosowaniu metody, wymyślonej przez Joshepha Pilatesa, do każdego kształtu ludzkiej sylwetki, ze świetnym wykorzystaniem w ujęciu rehabilitacyjnym.

Opieka fizjoterapeutyczna nad sportowcami na najwyższym światowym poziomie, bo tym w tych czasach jest artysta baletu – połączeniem sztuki i sportu, nauczyła mnie determinacji w terapii z każdym pacjentem oraz otwartości umysłu. Przekonuję się każdego dnia,że mając na stole terapeutycznym czy stole pilates, nawet tak wysportowane ciało jak ciało tancerza, że żadne ciało nie jest idealne, ale każdemu można przynieść ulgę. Dostrzegam, jak ważna jest umiejętna i interdyscyplinarna praca z pacjentem, by zmniejszyć ryzyko urazu czy operacji, polepszyć funkcjonowanie a przede wszystkim by zniwelować dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchu, a one dotyczą we współczesnym świecie każdego z nas.

STOTT Pilates
Basi Pilates
Progressive Ballet Technique
Polski Balet Narodowy
Szkoła Baletowa
IADMS
STOTT Pilates
Basi Pilates
Progressive Ballet Technique
Polski Balet Narodowy
Szkoła Baletowa
IADMS

Gdybym miała wskazać najlepszego fizjoterapeutę z jakim miałam okazję współpracować bezspornie byłaby to Pani Paulina, dlatego zdecydowanie polecam i zachęcam wszystkich potrzebujących pomocy do konsultacji!!! 🙂
Anna B.
Jestem tancerką i mam przyjemność znać Paulinę od kilku lat. Pisząc otwarcie, nie spotkałam się z lepszą fizjoterapeutką.
Zofia D.
Polecam Panią Paulinę. Bardzo pomogla córce, gdy przytrafiła sie kontuzja kolana. Fachowa pomoc. Profesjonalne podejście do pacjenta również do młodego.
haniahmk
Mogę z całego serca polecić Paulinę jako fizjoterapeutkę zarówno tancerzom, sportowcom jak i wszystkim innym borykającym się z jakimikolwiek kontuzjami, bólami czy schorzeniami.
Aldona

Nasz zespół

Anna Żółtkowska

Fizjoterapeutka z ponad 10 letnim doświadczeniem, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Specjalizuje się w terapii pacjentów ortopedycznych,  z problemami z narządem ruchu. Nieodłączną kwestią w jej pracy z pacjentem jest także skupienie się na ukrytych w ciele emocjach, które właśnie przez niespecyficzne dolegliwości bólowe sygnalizują nam problem. To nasze ciało, najczęściej jako pierwsze sygnalizuje problem- nawracające bóle głowy, bóle kręgosłupa, bóle barku. Po wyrównaniu napięć w ciele, chętnie poszerza terapię prowadząc trening medyczny metodą Pilates.

Doświadczenie zdobyła pracując w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Warszawie oraz w prywatnym gabinecie. Uczestniczyła w wielu specjalistycznych szkoleniach z metod fizjoterapeutycznych oraz metody Pilates, m.in. : masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych oraz współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich według dr Jarosław Ciechomski Ukończyła szkolenia z cyklu International Academy of Orthopedic Medicine dające szeroki wachlarz narzędzi z pacjentami o dolegliwościach bólowych podłoża ortopedycznego. Odbyła kurs koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation Szkolenia pilates na macie odbyła w szkole Open Mind oraz pod okiem Weroniki Ratkowskiej w Poznaniu.

Image